Bij deze een verslagje over Open Kerk 2026.
Ook dit jaar was het een lang seizoen. Op 2 mei werd de Expositie Stolpersteine Remigiuskerk weer klaargezet en op 5 september afgebroken. De woensdag erop was de laatste open dag, in het weekend waren de Open Monumentendagen, waarbij de Vrienden van de Remigiuskerk de zaterdag hebben bemenst. Er waren een drietal exposanten.
De zondag ging niet door omdat de nieuwe dominee werd bevestigd.
Op de woensdagen zijn er bij elkaar opgeteld 106 bezoekers geweest en op de zaterdagen 163. Gemiddeld 8 bezoekers per keer (5 middagen geen bezoekers).
De Kunst-4-daagse was rond Hemelvaartsdag 14-17 mei, met de schilders Roelof van Gijssel en Bertha Ruesink. Op de donderdag konden we 76 bezoekers verwelkomen, op de vrijdag 34, op zaterdag 70 en op zondag 30. Mooie aantallen, kun je toch zien dat kunst trekt.
Achterhoekse Torentocht, georganiseerd door de Stichting Gelderse Kerken op 13 juni, trok 50 bezoekers. Deelnemers konden wandelend of fietsend langs acht kerken en torens in de gemeenten Bronckhorst en Lochem. Overal konden zij de kerk en eventuele tentoonstellingen bezichtigen.
Tijdens de hittegolf in de laatste week van juni hebben Stef en Rinie Disbergen in overleg met de Kerkenraad de kerk opengesteld voor mensen die het thuis niet koel konden houden. Via Facebook en “Je bent een Hengeloër als …” is hier ruchtbaarheid aan gegeven. Dit heeft niet veel bezoekers getrokken, men moest dus eerst wel door de hitte om bij de kerk te komen. Het werd wel op prijs gesteld.
In overleg met de Vrienden mogen de spulletjes onder de toren blijven staan en is er nu ook een vaste plek voor verkoop van de WPF-kaarsen.
De ronde opstelling van de banken wordt altijd weer opmerkelijk genoemd. Blijkbaar komt dat elders niet (meer) voor. De muurschilderingen zijn ook prachtig.
Heeft er iemand nog een idee voor een tentoonstelling in 2027? Dit trekt altijd wel meer bezoekers. De Vrienden willen wel samenwerken met ons. Heb je ergens iets leuks gezien, of van gehoord, bv. dingetjes van stro gemaakt, gebreide figuurtjes, schilderijen van houtstrookjes, enz., geef het tijdig aan mij of aan de Vrienden door.
Met vriendelijke groeten, Jannette Vos